еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 208.000 евра: „Аиркон“ ќе го реконструира системот за ладење во владиниот објект „Нова Македонија“

Службата за општи и заеднички работи на Владата по распишаниот тендер за реконструкција на системот за ладење во објектот „Нова Македонија“ склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Аиркон“ ДОО увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 12.797.808 денари или околу 208.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопје ќе биде „преплавено„ со „грчки“ споменици: Следи имплементација на Договорот од Преспа

Редакција

„Аутомакедонија“ ја зголеми добивката

Никола Осило

(Видео) Граѓани седнаа пред багерите на Водно

Никола Осило