еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 225.000 евра: МВР купува возила за транспорт и брзо распоредување

Министерството за внатрешни работи на РМ распиша тендер за набавка на возила за транспорт и брзо распоредување.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 13.837.500 денари или околу 225.000 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР на консултантски услуги за изработка на биометриски документи ќе потроши 3.000.000 денари

„Тежок“ тендер: МВР купува автомобили и комбиња

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Аиркон“ го доби тендерот на МВР за сервисирање на клима уреди вреден 76.000 евра

Никола Осило

Битолскиот полицаец Тоска осуден на 18 години затвор за свирепото убиство на свој сограѓанин

Редакција

Министерството за одбрана ќе потроши 6 милиони денари за привремени вработувања

Редакција