еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 27.000 евра: Основниот суд Скопје 2 купува возило

Основниот суд Скопје 2 распиша тендер за набавка на возило.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.694.915 денари или околу 27.000 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„ЕДС“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за набавка на струја вреден 2,3 милиони евра

Никола Осило

И Турција го ратификуваше протоколот за членство на Македонија во НАТО

Редакција

Собранието и Владата се прогласија за ненадлежни во случајот Павле Богоевски, на ред истражните органи

Никола Осило