еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер тежок 27.500 евра: Скопскиот Апелационен суд купува возило

Апелационен суд Скопје распиша тендер за набавка на возило.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.694.915 денари или околу 27.500 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ципрас: Набргу ќе бидам првиот грчки премиер кој го посетил Скопје

Никола Осило

Оне.Вип го доби тендерот на АЕК за мобилна телефонија вреден седум милиони денари

Никола Осило

(Видео) Како изгледаше акцијата на косовските специјалци што ги зовре односите меѓу Србија и Косово?

Никола Осило