еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 43.000 евра: „Евроинс осигурување“ ќе ги осигура возилата на СОЗР на Владата

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Северна Македонија по распишаниот тендер за осигурување на моторни возила склучи договор со акционерското друштво „Евроинс осигурување“ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.700.000 или околу 43.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

УЈП: Работодавачите можат да добијат до 1.200 денари по работник ако ја зголемат минималната плата

Никола Осило

Почина актерот Лук Пери или Дилан од серијата „Беверли хилс“, по кој сите бевме „луди“

Редакција

Каков имот пријавил Асим Муса, заменик министерот за здравство, кој си поднесе оставка по снимката за земање мито

Редакција