еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 43.900 евра: ДИК купува информатичка опрема за изборите 2019

Државна изборна комисија (ДИК) распиша тендер за набавка на информатичка опрема за спроведување на изборите 2019 година.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 2.700.000 денари или околу 43.900 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДИК ќе потроши два милиони денари на набавка на УВ спреј и ламби за претседателските избори

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија не го признава македонскиот јазик, од ЕУ ќе бара да ја користи формулацијата „службен јазик на Република Северна Македонија“

Редакција

Гест за почит на општина Кавадарци: Обезбедена помош за девојче кое остана без двајцата родители

Никола Осило

Заев ги знае сите детали за бегството на Груевски, но ќе ги соопшти на јавноста кога ќе дојде време

Редакција