еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер тежок 48.000 евра: Судскиот совет ќе се поднови со два нови автомобили

Судски совет на РМ распиша тендер за набавка на две нови патнички моторни возила.

Проценета вредност на договорот без ДДВ е 2.966.102 денари или околу 48.000 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) „Фрајле“ на хуманитарен настан на брендот „Ребека“ за жените заболени од рак на дојка

Редакција

Во Владата незнаат колку ќе не чини спроведувањето на двојазичноста

Редакција

Министерството за правда купува телевизори за затворeниците во Идризово за 1,1 милиони денари

Никола Осило