еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 56.000 евра: Струмичката „Атлантис“ ќе организира службени патувања за вработените во АЕК

Агенција за електронски комуникации по распишаниот тендер за набавка на услуга за организирање на службени патувања и хотелски сместувања за вработените на АЕК склучи договор со друштвото за туризам и угостителство „Атлантис“ ДООЕЛ Струмица.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.500.000 денари или околу 56.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струмичка „Атлантис“ го доби тендерот на НБРМ за набавка на авиобилети вреден 15 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев сега вели дека со прогресивниот данок сме влегле во ризик

Редакција

Драган Спасов Дац побара оставка од пратеникот Павле Богоевски

Никола Осило

„Фрчат“ оставки во „Окта“: Дионисиос Роутсис нов в.д. претседател на Одборот на директори

Редакција