еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 56.000 евра: Судскиот совет купи луксузно „БМВ“ и „Опел Астра“

Судскиот совет по распишаниот тендер за набавка на две нови патнички моторни возила склучи договор со друштвото за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје за набавка на „Опел астра 1,6 ЦДТИ“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 983.385 денари или околу 16.000 евра.

Судскиот совет склучи и договор со друштвото за трговија и услуги „М КАР“ ДООЕЛ Скопје за набавка на „БМВ 520Д“.

Вредност на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.499.900 денари или околу 40.000 евра.

Фото: Peter Wardy

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Заев и Ципрас на ручек во познат скопски ресторан, подоцна дојдоа Заева и Базиана

Редакција

Фатиме Фетаи стои зад тоа што го кажала, вели дека за заканите има уште еден сведок

Редакција

Топ пет највисоки плати: Кои работници земаат двојно повеќе од просекот?

Никола Осило