еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер тежок 62.000 евра: Психијатриската болница Скопје купи струја од „Енерџи актив“

ЈЗУ Психијатарска болница Скопје по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи активе“ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.833.820 денари или околу 62.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Кои се најдобрите ресторани во Скопје

Редакција

Македонија ќе треба да и плати отштета на Бекташиската заедница

Никола Осило

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на болницата „Св. Еразмо“ за набавка на масло за горење вреден 220.000 евра

Никола Осило