еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер тежок 8.000.000 денари: МВР купува безбол капи за полицајците

Министерството за внатрешни работи на РМ распиша оглас за набавка на безбол капи за припадниците на полицијата.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 8.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Биг Мајк по средбата со Заев и посетата на Македонија најавува дека за 2-3 години ќе станеме суперсила во бизисот со канабис

Редакција

Скопски „6 Мај“ купи акции во Фустеларко Борец од Битола

Редакција

Македонските компании ќе можат да ја користат само придавката „македонски“, не и „Македонија„?

Редакција