еМагазин
Image default
Локално

Тепачка на Кејот во Охрид за паркинг место

На 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.Т.(40) и Б.Б(47), двајцата од Охрид, поради недоразбирање за отстапување на првенство на минување со автомобилите, информира МВР.

Двајцата се повикани во СВР Охрид по што, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Малолетници ќе направеле „беља“ играјќи си со оган во училиште во Скопје

Никола Осило

Од 8 јануари за 20 денари од час поскапува паркингот во Општина Центар

Редакција

Тешко повреден малолетен пешак при судар на „Пасат“ и „Мерцедес“ во Скопје

Никола Осило