еМагазин
Image default
Локално

Тепачка помеѓу двајца советници во Општина Охрид, седницата прекината

Поради тепачка помеѓу двајца советници, 28. седница на Советот на Општина Охрид беше прекината.

Од СВР Охрид го потврдуваат инцидентот и информираат дека лицето Џемаил Мена советник од редовите на БЕСА, телефонски пријавило дека во просториите на Општина Охрид, физички бил нападнат од лицето Нефи Усеини од ДУИ и двајцата од Охрид.

Во соопштението се вели дека се преземаат мерки за расчистување на овој случај.

Извор: meta.mk

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Коцкарската нервоза зема замав: Во Струмица повторно искршен апарат за игри на среќа

Никола Осило

Драма во Штип: Се обидел да ги прегази со „Ауди“

Никола Осило

Нападнат кошаркарски судија во Скопје

Никола Осило