еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тепачка“ за акции од Комерцијална банка на Македонската берза

Македонската берза го објави билтенот за ноември во кој меѓудругото може да се види дека акциите на Комерцијална банка се убедливо најтргувани во минатиот месец со остварен промет од 1,8 милиони евра.

На второто место на листата најтргувани се акциите на „Макпетрол“ со промет од 854.863 евра, а на третото место акциите на „Алкалоид“ со промет од 740.935 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Продадени два блока од 20.000 акции на Комерцијална банка за 1,9 милиони евра

Комерцијална банка, Алкалоид и Макпетрол го „билдаат“ прометот на Македонската берза

Ванчо Чифлиганец преку „Адора инженеринг“ во милионски поход по акции од Комерцијална банка

Кој е Ванчо Чифлиганец: Од професор до еден од најголемите акционери во Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Драма во Хрватска: Авион слета на автопатот Загреб-Ријека

Никола Осило

Предложен „празничен“ полициски час од 19 часот во сабота до 05 часот во вторник

Редакција

Пресуди за „крвавиот четврток“: Чавков осуден на 18 години затвор, Нинџа на 8 години, Игор Дурловски е ослободен…

Никола Осило