еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден битолчанец откако со „БМВ“ се забил во ѕид

На 04.12.2019 во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило „БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од Т.Т.(35) од Битола излетало од коловозот и удрило во бетонски ѕид, информира МВР.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничката болница Битола. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Битола.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лажна вест е дека имало обид за киднапирање дете во центарот на Куманово

Редакција

Почесната артилерска стрелба на АРМ ги вознемири Скопјани

Никола Осило

Тетовчанка му носела хероин на синот во затвор

Никола Осило