еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден градежен работник при пад од тераса во Гостивар

На 16.05.2019 година околу 12.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека 16-годишен албански државјанин паднал од тераса од висина од над шест метри и се здобил со тешки телесни повреди, информира МВР.

Според пријавата, тој паднал додека извршувал работни задачи објект во изградба на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар. По укажана помош во болницата во Гостивар, тој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Извршен бил увид на местото и се преземаат мерки за расчисрување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава против М.К од Охрид, бидејќи на Фејбсук се заканил кон пратеник

Редакција

Беровските средношколци ќе учат од интерактивни табли кои ги заменуваат кредите и зелените табли

Редакција

Им се заканувал на вработени во угостителски објект во Скопје

Никола Осило