еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден кавадарчанец при експлозија на стовариште за отпад

На 04.07.2019 година во Полициската станица Кавадарци, З.Ј.(43) од Кавадарци пријавил дека, додека пребарувал во стовариштето за отпаден материјал во Кавадарци, му експлодирал предмет кој го земал во раката, при што се здобил со тешки телесни повреди на прстите, информира МВР.

На повредениот му била укажана помош во болницата во Кавадарци. Извршен е увид на местото на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во велешко активни неколку шумски пожари

Никола Осило

Удрил во пешак во Тетово и побегнал

Никола Осило

Едно лице загина и тројца се повредени во сообраќајка кај Струмица

Редакција