еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден малолетен пешак при судар на „Пасат“ и „Мерцедес“ во Скопје

На 15.08.2019 во 22,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на булеварот „АСНОМ“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.И.(34) од с.Сингелиќ-скопско и патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.И. (50) од Скопје, а при тоа било удрено малолетно лице (пешак) од Скопје, кое е пренесено во ГОБ „Св. Наум Охрдиски“, каде и се констатирани тешки телесни повреди, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тешко повредена 16-годишна девојка при „тумбање“ на автопатот Скопје-Тетово

Никола Осило

Кривична пријава за жена која изградила дивоградба во охридско

Никола Осило

Скопјанец нападнал вработен во агенција за обезбедување

Никола Осило