еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден малолетник по удар од „Мерцедес“

На 21.07.2019 околу 18.30 часот на ул.„Маршал Тито“ во с.Мојанци, кочанско, Д.А.(34) од с.Мојанци, управувајќи патничко возило „Мерцедес“ со кочански регистарски ознаки, удрил во малолетник, кој се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кочани, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Безбедни на планините во Охрдискиот регион: 13 112 е нов број за СОС-повици

Редакција

Бесплатен јавен превоз за „Бела ноќ“

Редакција

Тешко повредена 18-годишна скопјанка по удар од автомобил

Никола Осило