еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден малолетник по удар од возило на МВР

На 30.10.2019 во 11.35 часот после кружниот тек од улиците „Коста Новаковиќ“ и „Ангел Димовски“, патничко моторно возило „опел астра“, сопственост на МВР, управувано од Б.Р., удрило во малолетник, кој се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, информира МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје и Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанка нападната на улица

Никола Осило

Застрашувачки случај: Се обиделе да киднапираат 11-годишно девојче

МВР откри осумчлена банда млади разбојници

Никола Осило