еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден моторџија од Прилеп по излетување од патот кон Крушево

На 20.08.2019 во 12.55 часот на регионалниот пат Прилеп – Крушево, Е.Р.(46) од Прилеп, управувајќи мотоцикл „Фости“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, информира МВР.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Градската болница Прилеп за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сакал да помине граница со пасош од друго лице

Никола Осило

Нова кривична пријава за поранешниот градоначалник на Василево

Никола Осило

Масовна тепачка на прослава на верскиот празник Митровден

Никола Осило