еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден пешак по удар од „Лада“

На 18.04.2019 годинa во 07.45 часот на улица „Варшавска“ патничко моторно возило „Лада“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Ѓ.(48) од с.Волково, скопско, удрило во пешакот Б.И.(48) од Скопје, информира МВР.

Притоа, пешакот се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана помош во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. На местото на настанот извршен бил увид од екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полицаец од Битола свирепо убил сограѓанин: Го застрелал, па го запалил

Никола Осило

(Вознемирувачки фотографии) Вреќи со убиени кучиња од страна на ветеринар пронајдени во Кумановско

Редакција

Се тепале петорица на двајца пред клуб во Градскиот парк

Никола Осило