еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден пешак во Стајковци по удар од „Фолксваген Кеди“

На 24.04.2019 година во 16.30 часот во с.Стајковци, скопско, патничко возило „Фолксваген Кеди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.С.(37) од Скопје, удрило во пешакот Б.Р.(71) од с.Стајковци, информира МВР.

Б.Р. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Градската општа болница „Наум Охридски“ каде и била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прилепчанец почина на брегот на Охридското езеро

Никола Осило

Млада скопјанка тешко повредена во сообраќајка со мопед

Никола Осило

Исчезна 15 годишно девојче од Драчево

Никола Осило