еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден стружанец по удар од глисер во езерските води кај „Машка плажа“

На 31.07.2019 година околу 18,00 часот во Полициска станица Струга пријавено било дека во водите на Охридското Езеро, кај месноста викана „Машка плажа“, од глисер управуван од Б.Л. (43) од с.Франгово,струшко повреден е С.Ч. (60) од Струга, информира МВР.

Истиот е пренесен во болницата „Св.Еразмо“ каде му се констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со влекач „Сканиа“ ја „реновирал“ кабината на патарината кај Градско и побегнал

Никола Осило

Со фалсификувана диплома напредувал во службата

Никола Осило

Изгорено машко тело пронајдено по пожар во импровизирана барака во Тетово

Никола Осило