еМагазин
Image default
Локално

Тешко повреден велосипедист по удар од „ауди“

На 13.10.2019 околу 19.00 часот на локален пат за с.Пирок, тетовско, патничко моторно возило „ауди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.С.Х.(30) од с.Пирок удрило во велосипед управуван од Л.З.(60) од с.Пирок, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, кој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото на незгодата извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Хаварија“ во Кочани: Ја умреле мајка му, па откако купил ковчег му кажале дека е жива

Редакција

Еден повреден во „расправа“ со нож во Прилеп

Никола Осило

Кривична пријава за непочитување на забрана за градба во Гостивар

Никола Осило