еМагазин
Image default
Локално

Тешко повредена скопјанка по удар од автомобил, возачот избегал

На 27.08.2019 во 19,30 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „Франк Харкорт Манинг“ и улицата „Козјак“ во Скопје патничко моторно возило управувано од непознато лице удрило во пешакот П.Ј.(80) од Скопје и го напуштило местото на настанот, информира МВР.

П.Ј. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец ја украл картичката на вработена во „Медикус“ и ја „олеснил“ за 80.000 денари

Никола Осило

Кривична пријава за струмичанец кој опожарил автомобил

Никола Осило

Несекојдневен случај во Скопје: Киднапирале крадец откако „олеснил“ казино