еМагазин
Локално

Тешко се повредил при обид да се качи на воз кај Трубарево

На 30.12.2018 година во 23,55 часот било пријавено дека на железничка станица Трубарево, додека две лица – мигранти се обидувале да се качат на товарен воз кој сообраќал кон Гевгелија, при тргнување на возот едно од лицата било повредено, при што му биле нанесени тешки телесни повреди, информира МВР.

Од екипа на Итна медицинска помош повреденото лице билo пренесенo во kомплекс клиники “Мајка Тереза“. Другото лице е однесено во ПС Гази Баба за понатамошна постапка. Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец нападнат од неколку кучиња скитници

Никола Осило

Јанчев: Пијани сите што излегле од дискотеката во Кавадарци, проблем е што „не фаќаат“ такси

Никола Осило

Кривична пријава за директорката на Високата медицинска школа во Битола

Никола Осило