еМагазин
Image default
Локално

Тетовчанка му носела хероин на синот во затвор

Вчера околу 11.00 часот од страна на вработени во затвор Тетово при преглед на храна и пијалоци доставена од И.С.(61) од село Мала Речица, тетовско, кои ги донела за нејзиниот син Ф.С.(29), кој е на издржување времена мерка притвор, во една кутија со сок била пронајдена зипер кеса со хероин,информира МВР.

По пријавата во СВР Тетово, излезено е на местото на настанот и пронајдената материја е предадена за вештачење. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен Германец кој „залутал“ во воената касарна во Петровец

Никола Осило

(ВИДЕО) Буквите се големи по 2 метри: Гостивар доби скулптура со името на градот

Редакција

Голема акција на МВР против дивите тркачи: Запленети 35 мотоцикли

Никола Осило