еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тевдовски до пратениците на СДСМ: Ако го укинете прогресивниот данок не сте социјалдемократи

Поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски, во чие време се воведе прогресивното оданочување, на Фејсбук со остра реакција по најавата дека прогресивниот данок се става во мирување за три години.

“Пратениците на СДСМ, пред да гласаат за ова, нека помислат дали се за бришење на Социјалдемократски од името на СДСМ. Посебно од страна на луѓе што немаат врска со СДСМ“, напиша тој на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како Заев го бранеше прогресивниот данок

„Владата ќе им даде 30-40 милиони евра на Заевци, Кочовци, Нини, Камчевци и Мијалковци“, вели Јовановиќ за пролонгирањето на прогресивниот данок

Владата „изненадува“: Прогресивното оданочување во мирување во следните три години

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Русија најави забрана на увозот на праски од Македонија од 15 август

Редакција

Повторно вратена редовната автобуска линија до Солун

Редакција

На неизвршните членови на ОД на Тетекс лани исплатени 1 милион денари паушал

Редакција