еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тежок тендер“: „Бапал“ ќе ги чисти објектите на државната управа за 204 милиони денари

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република по распишаниот тендер за одржување на хигиена и тековно одржување на објектите на државната управа склучи договор со друштвото за производство,трговија,посредување и услуги „Бапал“ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 204.493.570 денари.

„еМагазин“ вчера пишуваше дека СОЗР склучи сличен договор со „Серта“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Заловена нова рисица близу Стража, убавицата е крстена Нарциса

Редакција

Пошта на Северна Македонија го доби тендерот на Јавното обвинителство за поштенски услуги вреден 102.000 евра

Никола Осило

Во блок-трансакции продадени акции од Комерцијална банка за 303.000 евра

Никола Осило