еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тежок тендер“: Град Скопје купува седум возила

Град Скопје распиша оглас за набавка на моторни возила. Проценета вредност на договорот без ДДВ е  6.949.151 денари или околу 112.000 евра.

Во огласот се бараат шест патнички возила со хибриден погон и едно патничко транспортно возило за превоз на девет патници.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Заев гласаше со сопругата Зорица и синот Душко

Редакција

Кој е „непознатиот сторител“ за пензискиот скандал во ПИОМ?

Никола Осило

Распишан оглас за вработување на 13 државни службеници во Министерството за земјоделство

Никола Осило