еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тежок тендер“: Кој ќе го снабдува со струја Собранието на Република Македонија?

Собранието на Република Македонија распиша тендер за набавка на електрична енергија.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 23.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за информатичко општество и администрација вработува седум лица, плата до 25.022 денари

Никола Осило

За плати, награди и надоместоци на менаџментот на Хотели Метропол лани исплатени 4.3 милиони денари

Редакција

Битолскиот полицаец Тоска осуден на 18 години затвор за свирепото убиство на свој сограѓанин

Редакција