еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тежок“ тендер: „Никоб“ за три милиони евра ќе ги обезбедува објектите на државната управа

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија по распишаниот тендер за физичко обезбедување на објектите на државната управа склучи договор со друштвото за обезбедување на лица и имот „Никоб“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 188.799.979 денари или околу 3 милиони евра.

Фото: Trimpeco insurance

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зошто Меркел ја „скокна“ Македонија во својата проштална турнеја на Балканот

Редакција

(Галерија) Охрид за Велигден преполн со гости

Редакција

Актерката Билјана Беличанец, мајка на две деца, мртва ја пронашол нејзиниот сопруг

Редакција