еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тиквеш ги објави примањата на менаџментот: Колкава плата има Светозар Јаневски?

Винаријата Тиквеш, традиционално во Годишниот извештај за работењето на компанијата, објавен преку Македонската берза, ги објави платите на менаџментот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колкави се примањата на членовите на Надзорниот одбор на Тиквеш

Еве колкави биле платите на членовите на Управниот одбор на винаријата минатата година:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фабриката БИП потврди дека престанува со работа: Постојниот модел е е неодржлив

„Б92“: Се затвора пиварницата БИП на Свето Јаневски во Белград, 150 работници добиле откази

Фото: Тиквеш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата го менува законот за данок на добивка

Никола Осило

„Фибула ер травел“ го доби тендерот на Државниот завод за статистика за набавка на авионски билети вреден 50.000 евра

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени акции од Скопски пазар за 1,8 милиони денари

Никола Осило