еМагазин
Image default
Македонија

Тодор Петров ја повлече иницијативата за нов референдум за името

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, кој беше овластен предлагач, ја повлекол граѓанската иницијатива за собирање потписи од најмалку 150 илјади избирачи за распишување задолжителен референдум за промена на името на државата, соопшти претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Фото: Фејсбук/Петров

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Официјализирано исклучувањето на Сашо Мијалков: Грубо дејствувал против ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило

Манчевски до АВМУ и до медиумските организации: Според кои стандарди „Инфомакс“ е медиум?

Редакција

Пратеникот на СДСМ Томислав Тунтев си поднесе оставка

Редакција