еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Тодоров едногласно исклучен од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Општинскиот комитет (ОК) на ВМРО-ДПМНЕ во скопски Карпош го исклучи поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, по препорака на Централниот комитет на партијата.

Одлуката за неговото исклучување од партијата била едногласна.

Тодоров вчера преку Фејсбук побара средба во ОК, за да ја каже својата страна. Средбата била остварена, но очигледно таа не му помогнала.

Пред неколку дена Општинскиот комитет на Центар, го исклучи од партијата и поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тодоров бара средба во Општинскиот комитет Карпош за да ја каже својата страна

Никола Тодоров: Не се пронаоѓам во антизападно ВМРО-ДПМНЕ

Официјализирано исклучувањето на Сашо Мијалков: Грубо дејствувал против ВМРО-ДПМНЕ

Кои се причините: Сашо Мијалков и Никола Тодоров пред исклучување од ВМРО-ДПМНЕ

Фото: Фејсбук/Тодоров

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Првпат во Македонија извршено породување во вода во болница во Битола

Редакција

„Еко-теам“ го доби тендерот за санација на колекторскиот систем Охрид-Струга вреден пет милиони евра

Редакција

Филмската академија објави фотографија од сите номинирани за Оскар: Ди Каприо до Котевска

Редакција