еМагазин
Image default
Бизнис

Томе Волкановски на местото на Доне Таневски во Надзорниот одбор на ТТК Банка

Собранието на акционери на ТТК Банка АД Скопје на седницата на 29.5.2019 година да донесе одлука Томе Волкановски да биде именуван за член на Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје за период до 16.3.2021 година, предлага банката во одлуката за претстојното Собрание на акционери објавена преку Македонската берза.

„На именуваниот член на Надзорниот одбор му се определува награда за ангажирање и учество во работата на седниците на Надзорниот одбор во износ од 45.000 денари. Управниот одбор на Банката поднесува пријава за упис на именуваниот член на Надзорниот одбор во трговскиот регистар“, пишува во предлог-одлуката.

Оттаму објаснуваат дека досегашниот член на Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје Доне Таневски на 5.3.2019 година доставил известување дека дава оставка оваа функција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се членовите на Надзорниот одбор на ТТК Банка

Кои се членовите на Управниот одбор на ТТК Банка?

ТТК Банка ќе дели бруто-дивиденда од 105 денари по акција

Доне Таневски си поднесе оставка од Надзорниот одбор на ТТК Банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„А1 Македонија“ го доби тендерот на ЈСП Скопје за набавка на електронски билети вреден 573.000 евра

Редакција

Раст од 3 отсто: Уметниците и семејните компании го „пумпаат“ македонскиот БДП

Никола Осило

„Витаминка“ ги зголеми приходите и вработи 23 лица во првите шест месеци од 2019 година

Никола Осило