еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Томислав Тунтев стана генерален директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Со одлука на Управниот одбор на Агенцијата за цивилно воздухопловство (АЦВ), функцијата генерален директор на АЦВ од денеска официјално ја презема Томислав Тунтев.

Како што соопшти АЦВ, на примопредавање на функцијата досегашниот директор, Горан Јандреоски го информирал Тунтев за досегашните резултати на Агенцијата постигнати на домашно и меѓународно ниво, како и за ативностите кои и престојат на Агенцијата, за продолжување на трендот на напредок на институцијата, во постигнување на заедничката цел, креирање современ, европски етаблиран, еколошки одржлив, брз и ефикасен воздушен транспорт, респектибилен од меѓународните воздухопловни партнери од Европа и светот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тунтев повеќе не е пратеник, ќе биде директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Пратеникот на СДСМ Томислав Тунтев си поднесе оставка

Фото: Фејсбук/Тунтев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Каролина во MANGO и во најубавата боја на сезоната

Редакција

Иванов: Објавувањето на Законот за јазици и Договорот од Преспа во Службен весник без мој потпис е противуставно и претставува основа за кривично гонење

Редакција

Народната банка распиша оглас за избор на вицегувернер

Никола Осило