еМагазин
Image default
Бизнис

Топ 5 акции со најголем пад на Македонската берза во март

Според билтенот за месец март на Македонската берза, оваа се акциите, кои котираат на официјалниот пазар, со најголем пад изминатиов месец:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Топ 5 акции со најголем раст на Македонската берза во март

Кои се најтргуваните акции на Македонската берза во март

Раст на прометот на Македонската берза во март за 232,30%

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Калориметри за приклучените на парно, РКЕ предлага граѓаните да ги купуваат на рати

Редакција

Групацијата Балфин и Комерцијална банка ја преземаат Тирана банка од Пиреус банка

Редакција

АХВ забрани увоз на свињи и производи од свинско месо од Бугарија

Редакција