еМагазин
Image default
Бизнис

Топ 5 акции со најголем раст на Македонската берза во март

Според билтенот на Македонската берза за март, оваа се акциите, кои котираат на официјалниот пазар, со најголем раст минатиот месец:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Топ 5 акции со најголем пад на Македонската берза во март

Кои се најтргуваните акции на Македонската берза во март

Раст на прометот на Македонската берза во март за 232,30%

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Извршители „во напад“ на фирмите на Цветан Панделески

Никола Осило

„Машинокоп“ го доби тендерот на ЕСМ за ископ на јаглен за РЕК Битола вреден 5,3 милиони евра

Никола Осило

„Бапал“ го доби тендерот за одржување хигиена во Собранието вреден 86.000 евра

Никола Осило