еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет акции со најголем пораст на Македонската берза

Македонската берза го објави билтенот за септември од кој може да види дека во текот на минатиот месец најголем пораст на вредноста имале акциите на Герас Цунев Конфекција – Струмица (+66,67%) Стопанска банка Скопје—приоритетни(+ 23,15%), Хотели Метропол Охрид (+17,06%), Европа Скопје (+12,54%) и Бетон Скопје (+12,10%).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акции со најголем пад на Македонската берза

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Џафери ги спаси пратениците од тестови за наркотици, ама ништо не ги спречува да се тестираат сами

Редакција

Јасмина Цветаноска си поднесе оставка од Одборот на директори на „Европа“

Никола Осило

„Хотели Метропол“ откупи сопствени акции

Никола Осило