еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет компании кои се „израдуваа“ на милионски буџетски исплати во ноември

Издавачката куќа „Арс Ламина“,земјоделската компанија „Подгорка“, јавното претпријатие МРТ, градежната компанија „Страбаг“ и приватната здравствена установа „Диамед“ се најголемите приматели на буџетски пари во ноември, годинава, покажуваат ажурираните податоци на порталот „Отворени финансии“.

Парите на „Арс Ламина“ се префрлени од Министерството за образование, на „Подгорка“ од Агенцијата за финансиската поддршка на земјоделието и руралниот развој,  на МРТ од Министерството за информатичко општество и администрација, на „Страбаг“ од Министерството за земјоделство,а на „Диамед“ од Фондот за здравство.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Стопанска банка Скопје од камати и провизии лани „инкасирала“ 71 милиони евра

Редакција

„Ел те инженеринг“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за ремонтни активности вреден 194.000 евра

Никола Осило

Владата „изненадува“: Прогресивното оданочување во мирување во следните три години

Никола Осило