еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет компании од Македонската берза со најголем профит

Заклучно со септември, годинава најголема добивка меѓу 101 компанија што котираат на Македонската берза оствариле: Стопанска банка Скопје (2.589.629.000 денари), НЛБ Банка (1.857.410.000 денари) Комерцијална банка (1.728.934.000 денари), Македонски телеком (1.310.813.000 денари) и Мермерен комбинат Прилеп (1.131.762.000 денари).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Кои компании од берзата прават профит, а кои работат со загуба?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законот за амнестија во Собранието: Ќе го смени ли Владата ставот за насилниците?

Никола Осило

Огнен Јанески е новиот главен и одговорен уредник на телевизија „24“

Редакција

Министерството за правда: Барање за екстрадиција за Груевски, ако биде потврдено дека избегал во Унгарија

Редакција