еМагазин
Image default
Бизнис

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Македонската берза го објави билтенот за септември од кој може да види дека во текот на минатиот месец најтргувани биле акциите на Комерцијална банка со промет од 1,7 милиони евра, Макпетрол со промет од 794.331 евра, Алкалоид со промет од 538.064 евра, НЛБ Банка со промет од 401.614 евра и Гранит со промет од 382.586 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акции со најголем пад на Македонската берза

Топ пет акции со најголем пораст на Македонската берза

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Негорски бањи ќе се гради модерен спа центар

Редакција

ОПЕК го намалува производство на нафта: Не очекува поскапување на бензините

Никола Осило

(Фото) Започна седмиот Самит Македонија2025: Водечка регионална платформа за бизнис, лидерство и иновации

Редакција