еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Македонската берза го објави билтенот за јануари, годинава од кој може да се види дека најтргувани во минатиот месец биле акциите на Комерцијална банка со промет од 1,2 милиони евра, Алкалоид (989 илјади евра), Макпетрол (469 илјади евра), Гранит (294 илјади евра) и НЛБ Банка (221 илјади евра).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се петте акции на Македонската берза со најголем пад на вредноста?

Топ пет акции на Македонската берза со најголем пораст

Пад од 24,6 отсто на прометот на Македонската берза

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски лаже дека братот на премиерот му сугерирал дека ќе му биде одложена казната, ако убеди пратеници да гласат за уставните измени, велат од Владата

Редакција

Колку потрошиле владините функционери на кафани, телефон, авиобилети за шест месеци

Редакција

Повлечен предлогот за стечај во винарската визба “Повардарие”

Редакција