еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Топ твитови за стипендијата на ќерката на Димитров: Средете го гнилото образование, па потоа стипендирајте

Топ теми на социјалните мрежи овие два дена се посетата на генералниот сектерат Јенс Столтенберг, но и информацијата дека ќерката на министерот за надворешни работи Никола Димитров добила државна стипендија од 40.000 долари за студии во Холандија.

Дел од твитовите се неутрални, некои не гледаат ништо спорно, а други пак бараат морална одговорност од министерот.

Ви пренесуваме дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ:

Димитров: И се извинувам на ќерка ми за грозните пораки и јавното изложување, само затоа што е способна

Социјалните мрежи „брујат“ за случајот Димитров: Непотизам или потенцијална дискриминација?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Основниот суд Прилеп распиша тендер за набавка на лимузина

Никола Осило

„Се извинувам обвинителке Фетаи, ќе морам уште еднаш да ве претресам“: Твитер „врие“ од шеги за Фатиме и Јанева

Редакција

Обвинителство отвори предмет по допрен глас за паднатата фасада на „МЕПСО“

Редакција