еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Тортевски се огласи за случајот Богоевски: „Пајо оставка веднаш, а другото во ОЈО“

Еден од најистакнатите македонски адвокати Александар Тортевски се огласи по признанието на пратеникот Павле Богоевски дека неговиот глас е на снимката од аудио-бомбата, на која може да се чуе како нарачува недозволени супстанци.

„0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат. Во спротивно некој ќе Ве убие и ќе каже дека ве еутаназирал, бидејќи многу сте биле болни и нејќел да се мачите. Така што Пајо, ОСТАВКА ВЕДНАШ, А ДРУГОТО ВО ОЈО“, напиша Тортевски на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драган Спасов Дац побара оставка од пратеникот Павле Богоевски

Павле Богоевски за аудио-бомбата од Будимпешта: Нарачував масло од канабис, а не кокаин

По признанието на Богоевски: Оставка или амнестија на сите осудени за набавка на масло од канабис

Твитер „полуде“ по снимката со кокаинот: „Илија Громовник е мојот Стево Пендаровски“

Од Будимпешта „експлодира“ нова „бомба“

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Што предвидува новиот Закон за јавно обвинителство: Посебно одделение за истраги на лица со полициски овластувања

Редакција

(ВО ЖИВО) Дочек на Ципрас и грчката делегација на скопскиот аеродром

Редакција

Обвинителството даде уште три позитивни мислења за амнестија до Кривичниот суд, 14 други се одбиени

Редакција