еМагазин
Image default
Локално

Товарен воз удри во автобус во скопско: Двајца повредени

На 04.11.2018 година околу 10,15 часот во село Свиларе, скопско на патниот премин од железничката пруга Скопје – Кичево, се случила железничка незгода во која товарен воз управуван од машиновозачот Ј. Д. удрил во автобус со скопски регистарски ознаки управуван од И.М.(32) од село Грчец, скопско, информира МВР.

Возачот и патникот во автобусот М.М.(45) од село Долно Свиларе се здобиле со повреди и биле пренесени во Комплекс клиники “Мајка Тереза” за укажување лекарска помош. Железничкиот сообраќај бил во прекин во времето од 10.15 до 15.20 часот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државниот градежен инпекторат ќе го испитувал случајот со дивата платформа во Матка, најави Сугарески

Редакција

Удрил во пешак во Тетово и побегнал

Никола Осило

Уцена: И барал пари на малолетничка за да не објави екплицитни фотографии

Никола Осило