еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Трајко ја изгуби можноста да биде викан „Трале“ од Мицкоски„: Твитер за пратеничкиот имунитет на Вељаноски

Собраниската Kомисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања не донесе одлука за барањето на Кривичниот суд за одобрување притвор на пратеникот и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски поради сомнение за вмешаност во настаните од 27 април.

За одземање на мандатот гласаа четворица членови на Комисијата, а исто толку беа против.

Одлуката предизвика низа реакции на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За кои пратеници до сега се бараше одземање на пратеничкиот имунитет

Кои се членовите на Кoмисијата која одлучуваше за пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски

Трајко Вељаноски за сега не оди во притвор, Комисијата не му го одзеде пратеничкиот имунитет

Вељаноски: Јас да бидам организатор на настаните? Срамота!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Зградите и обележјата во Скопје во сина боја за Светскиот ден на детето

Редакција

Мицкоски: Недобивањето датум не е пораз на граѓаните, туку на политиките на Заев и власта

Редакција

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на товарно возило вреден 244.000 евра

Редакција