еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија: Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска.

Според првичните сознанија, тракторот со кој превезувале двете деца се превртел и паднал во реката.

Увид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар мртвопроверител, а по констатирање на причините за смртта телата на децата се предадени на семејствата.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Болниците речиси полни, на респиратор се 5 пациенти заболени од Ковид-19

Редакција

Твитер ја „подбра“ Владата: „Од кована ограда, најдобри железни опинци се прават“

Никола Осило

Експлозив пронајден кај дилер од Битола

Никола Осило